biz sizi arayalım
online randevu tedavi ücretleri

Mastopeksi (Meme Dikleştirme)

mastopeksi-ve-meme-diklesti

Kadınların hamilelik sonrasında, emzirmeden dolayı memelerinde oluşan elastikiyet kaybı, meme boyutunda büyüme, küçülme gibi zaman içerisinde memelerde oluşan gevşemeden dolayı sarkarak biçimlerini kaybetmelerine sebep olmaktadır. İsmi mastopeksi olan meme dikleştirme işleminin amacı memede oluşan sarkmaların düzeltilmesi ile memelerin tekrar düzgün bir biçim almasıdır.

Meme ucu ve çevresinde bulunan kahverengi doku yukarı doğru alınır. Bu şekilde sarkan memenin onarımı yapılmaktadır. Meme dikleştirme uygulaması görsel olarak değişikliğe gitme işlemidir.

Meme sarkmalarını (ptozları) 3 sınıfa ayırabiliriz.

1- Hafif Sarkma (birinci derece)
2- Orta Sarkma (ikinci derece)
3- Ağır Sarkma (üçüncü derece)

Meme dikleştirme operasyonu işleminin uygulanması için en uygun adaylar ;

Büyük ve sarkık memesi olan kadınlar, meme boyutu normal fakat meme hacminde kayıp yaşanan kadınlar bu işlemin uygulanması için en uygun kişilerdir. Küçük memeleri olan ve meme dikleştirme uygulaması yapılacak kadınlar aynı zaman da meme protezi için operasyon yapılmasını kabul etmelidirler. Bunu kabul etmeyen kişiler maalesef sadece mastopeksi için uygun değillerdir. Çünkü memesi küçük ve hacim kaybı yaşanan hastalarda protez kullanımı olmadan şekil vermek oldukça zordur.

Mastopeksi (meme dikleştirme) Türleri ;

Periareoler mastopeksi
Vertikal mastopeksi
Ters T mastopeksi
Meme protezi ve mastopeksi

Bu türleri açıklamalı olarak http://www.mehmetkartal.com.tr/mastopeksi-meme-diklestirme adresinden inceleyebilirsiniz.

Meme dikleştirme uygulaması ileri zamanda emzirmeye engel olur mu ?

Genel olarak herhangi bir engel olabilecek unsur bulunmamaktadır.Çünkü bu işlemde meme dokusuna herhangi bir müdahalede bulunulmayıp sadece cilde işlem yapılmaktadır. Dolayısıyla sütün gelmesinde herhangi bir engel görülmemektedir. Fakat çok büyük ve aşırı hacim kaybı bulunan sarkmış memeleri olan kişiler meme protezi işlemi yapılmasını kabul etmediği taktirde meme dokusuna müdahale edilerek dikleştirme işlemi yapmak gerekmektedir. Fakat bu şekilde yapılacak olan uygulamalarda meme dokusuna müdahale edildiğinden dolayı emzirmede azalma veya kaybolma olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Disclaimer (Feragatname) Bu sitede yer alan bilgiler tüm insanlarda aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle yaşadığınız sorunun kesin teşhisi, uygulanacak olan tedavi, süreci ve sonrasında yaşanabilecek durumları öğrenmek için mutlaka doktorunuza muayene olmalısınız.