biz sizi arayalım
online randevu tedavi ücretleri

Hemanjiom (Damar Beni)

Daha çok doğuştan gelen bir rahatsızlıktır. Bebek dünyaya geldiğinde vücudunun her hangi bir yerinde damar beni gözlemlenmektedir. Aslında ismi hemangioma olup, hemanjiom olarak telaffuz edilmektedir. Belli bir boyu yoktur. İğne ucu büyüklüğünde olabilirken, portakal büyüklüğünde olanı da görülmüştür. Bazıları ise dağınık şekilde vücudun farklı noktalarında bulunabilir. Küçük boyutlu olanlar zamanla büyüme de göstermektedirler.

hemanjiom-damar-beni-tedavi

Çocuklarında hemanjiom gören ebeveynler herhangi bir panik durumuna düşmeden uzman bir hekime muayene ettirmelidir. Çünkü bu hastalığın tedavisi mümkündür. Hatta ilk yıllar kendiliğinden küçülme ve kaybolmada gösterebilir.

Nasıl Anlaşılır ?

Anlaşılması pek zor sayılmaz. En çok yüz bölgesinde karşılaşılan bu rahatsızlık vücudun farklı bölgelerinde kırmızı veya mor renkte olabilir. Zedelememek gereklidir. Kurcalanan ya da bir yere sürtme ile zarar gören damar beni kanamaya maruz olabilir.

Tedavisi nasıl yapılır ?

Ameliyatsız bir şekilde uygulanan kolay tedavi yöntemleri mevcuttur. Teknolojik cihazlar kullanılarak damar beni tedavisi yapılmaktadır. Köpükle veya lazerle uygulanan yöntemler tavsiyemizdir. Bu yöntemleri tercih ederek pratik bir şekilde bu sıkıntıdan kurtulmak mümkündür.

Tedavi edilmediğinde ne olur?

Vücudun farklı bölgelerinde oluşan hastalık yüz bölgesinde kozmetik açıdan çirkin gözükmektedir. Doğuştan gelen bir rahatsızlıksa çocuk büyüdükçe küçülme veya kaybolma gösterebilir. Fakat bunların tam tersine büyüme gösteriyorsa tedavi edilmelidir.

Tedavi edilmediğinde vücudun görünmeyen kısımlarındaysa insanlar pek sorun etmezler. Fakat gayet özenli bir şekilde zedelenmemesi için muhafaza edilmelidir. Aksi taktirde yaralanarak kanamaya maruz kalabilir.

Kliniklerimizde hemanjiom için tedavi yöntemleri uygulamaktayız. Bize size en yakın şubemizden ulaşabilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/hemanjiom-damar-beni.html

https://www.hemanjiomtedavisi.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Disclaimer (Feragatname) Bu sitede yer alan bilgiler tüm insanlarda aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle yaşadığınız sorunun kesin teşhisi, uygulanacak olan tedavi, süreci ve sonrasında yaşanabilecek durumları öğrenmek için mutlaka doktorunuza muayene olmalısınız.

Biz Sizi Arayalım