biz sizi arayalım
online randevu tedavi ücretleri

Makat Siğili (Kondilom)

İnsanlar hayatı boyunca bir çok sağlık problemiyle karşılaşır. Bu problemlerin bazıları kişilerin elinde olmayan nedenlerle oluşsa da bazı rahatsızlıklar tamamen kişilerin ihmalkar ve tedbirsiz davranışları sonucunda ortaya çıkmaktadır. Makat siğili problemi de çoğunlukla insanların önemsememesi ya da oluşma nedenini bilmediğinden dolayı karşılaştıkları sorunlardan biridir. Siğil bildiğiniz üzere vücudun tüm her yerinde oluşabilecek bir vak’adır. Genellikle insanların el, kol, yüz ya da boyun gibi bölgelerinde görürüz. Makat, penis veya vajinal bölgelerde de olabilir. Bu alanlarda ki ismine tıpta kondilom denilmektedir. Kondilom ismi verilen genital siğiller maalesef diğer bölgelerde ki oluşan siğiller kadar masum değillerdir. Bulaşıcı oldukları gibi aşırı risk içerirler.

kondilom-nedir-nasil-olusur

Makat Siğili (Kondilom) Nedir?
HPV (human papilloma virüs) ismi verilen virüsün sebep olduğu kondilom diğer siğillerle aynıdır. İsminin farklı olması ise genital bölgede meydana gelmesinden dolayıdır. Tüm siğiller bulaşıcıdır ancak kondilomda ki risk çok daha fazladır.

Genital Siğil Neden ve Kimlerde Olur?
Bu problemi olan biriyle cinsel ilişkiye girilmesi ya da aynı eşya veya ortamları kullanmak kondilom oluşumuna sebeptir. En önemli etken cinsel ilişki olup partneriniz de söz konusu olması size bulaşması için kaçınılmaz bir faktördür. HPV virüsünü prezervatif gibi koruyucu özelliği olan ürünler bile engellemeyebilir.

Genital Siğil (Kondilom) Nasıl Bulaşır?
Kondilom özellikle makatta meydana gelen siğillere verilen isimdir. Ancak vajina ve penis bölgesinde çıkanlar da çoğunlukla genital siğil olarak adlandırılsa da kondilom olarak tabir edilebilir. %95 oranında ters ilişki sonucu ortaya çıkmakta olan genital siğiller bunun dışında düşük oranda da olsa da bu vak’anın kullandığı kişilerle aynı klozetin kullanılması ya da diğer ortak kullanılan alanlardan bulaşabilmektedir.

Nasıl Anlaşılır?
En öncelikli belirti kaşıntıdır. Basur ve makat çatlağı gibi makat hastalıklarının da belirtilerinden biridir. Dolayısıyla anüste meydana gelen her kaşıntı için kondilom tanısı koymak uygun değildir. Kaşıntılar süreklilik arz ediyor ve rahatsız ediyorsa bir uzmana başvurmalı ve muayene olmalısınız.

Kondiliom tedavisi nasıl yapılır ?
Bu rahatsızlığın tedavisi maalesef uzun bir süreç gerektirmektedir. Tabi bununla birlikte sabırlı olmanızda ilk kuraldır. Siğil rahatsızlığı bir gün de tedavi oldum kurtuldum denilebilecek bir rahatsızlık değildir. Hastalığın yoğunluğuna göre de artmaktadır. Bölgede ki tüm siğiller yok edilinceye kadar tedavi uygulanmalı ve takip edilerek emin olunmalıdır. Çünkü unutulan tek bir siğil bile tekrar bir çok siğil oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Biz Idea klinik olarak makat siğili tedavisinde elektrokoter yöntemini tercih ve tavsiye ediyoruz. Fazla vaktinizi almadan çok kısa bir süre içinde kolayca ameliyatsız bir şekilde uygulanan yöntemden sonra üst kısımda belirttiğimiz gibi hasta takibe alınmaktadır. 6 ay boyunca tekrarlayan bir siğil bulgusuna rastlanılmadıysa kişi artık bu dertten kurtulmuş anlamına gelmektedir.

İlaçla kondilom tedavisi
Makat siğillerini yakmak için ilaçlar mevcuttur fakat bu ilaçlar yanlış dozda kullanıldığında etkili yanıklara yol açabilmektedir. Bu sebeple çok tavsiye edilen bir yöntem değildir.

Tedavi Ücreti
Kondilom tedavisi için net bir fiyat verebilmek zordur. Çünkü bunun için siğil yoğunluğu ve yapılacak işlemler değişiklik gösterecektir.

Şişli başta olmak üzere tüm kliniklerimizde kondilom tedavisi imkanı vermekteyiz.

https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html
https://www.basurklinigi.com/makat-sigili-kondilom-tedavisi/
https://www.ideaklinik.com.tr/makat-sigili-kondilom/

18 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Dilek bagci

  Bu rahatsizliktan nasil kurtula bilirim anal ve genital bölgelerde var ve cok rahatzislik Veren bir Durum saygilarimla

  1. Asistan

   kondilom görüldüğü anda tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır ayrıca takip gerektiren 05324639682 nolu hattımızdan bize ulaşın yardımcı olmaya çalışalım

 2. Yaren

  İyi günler kondilom hastalığı tedavi edilmez çok yayılma olur mu

  1. Asistan

   merhaba kondilom farkedildiği anda tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır ardışık şekilde hızla çoğalabilir ve bulunduğu bölgeyi tamamen kaplayabilir

 3. Hakan

  Makattaki siğilleri lazerle mi koterle mi tedavi ediyorsunuz?

  1. Asistan

   merhaba.. radyo frekans ve koter ile tedavi sağlıyoruz. detaylı bilgi için 02122461004 den ulaşabilirsiniz

 4. Nazmi

  Makatımda küçük küçük sigiller oluşmaya başladı. Bunlar siğil mi yoksa baska bisey olabilir mi ?

  1. Asistan

   merhaba. makat siğili diğer adı ile kondilom olma olasılığı çok yüksek. bulaşıcıdır ve dahada çoğalarak ilerler. mutlaka tedavi olmanız gerekmektedir. muayene talebi ve daha detaylı bilgi için 02122461004 arayabilirsiniz. geçmiş olsun

 5. Fuat

  Dondurma yontemiyle 2 yil once tedavi gordum. Bitmisti ama gecen gün tekrar çıktığını gördüm. Bu devamli tekrarlayan bir hastalik mi ?

  1. Asistan

   merhaba virüs tekrarlamış olabilir. ya da tekrar virüs almış olabilirsiniz. kliniğimizde radyo frekans tedavisi ile kondilom tedavilerini uygulamaktayız. detaylı bilgi için 02122461004 den bilgi alabilirsiniz

 6. Namlı

  Merhaba genital siğilleriniz sadece yakarak mı yok ediyorsunuz. Bunun ilaçla tedavisi yokmu?

  1. Asistan

   merhaba. en basarılı tedavi şekli radyo frekansla yakmadır. diğer uygulamaların başarı şansı düşük olduğu için uygulamıyoruz. detaylı bilgi için 02122461004

 7. Pınar

  Merhaba hocam komdilom tedavisi kaç dakika sürüyor öğrenmek istiyorum çok acılı bir yöntem midir

  1. Asistan

   merhaba. kondilom tedavisi yaygınlık durumuna göre tedavi süresi değişir. yaygınlık durumuna göre lokal ve genel anestezi ile yapılabilir.5 dakika süren durumlar da vardır yarım saat süren tedavier de bu yaygınlığa bağlı olarak değişir. acılı bir uygulama değildir. detaylı bilgi için 02122461004 arayabilirsiniz

 8. Mihriban

  Merhaba makatta ki siğiller vajina bölgesine de bulaşır mı

  1. Asistan

   merhaba. evet siğillerin yaygınlaşma ve bulaşma özelliği olduğu için yayılabilir. ve mutlaka tedavi edilmesi gerekir. detaylı bilgi ve randevu talebi için 0212246104 arayabilirsiniz.

 9. Ceycey

  Merhaba 1 yıl önce vücudum durduk yere alerjik reaksiyon verdi ve heryerim saç diplerimde dahil kaşıntılıydı. İlaç içtim geçti ve ertesi gün makat etrafınsa kum tanesi kadar diğiller çıktı. Hemen doktora gittim ve kremle 1 ay boyunca tedavi oldum. Siğiller tekrar etmedi. Bütün testlerim yapıldı ve herhangi hiv hpv aids bunlar negatif çıktı. Ogünden bugüne tekrar etmedi ancak. Merak ettiğim bişey var. Makatın içine iç tarafta siğil oluşumu olmuş olabilir mi? Doktorum sadece gözle deri üstündekine bakarark karar verdi ve tedavi etti. Ogünden bugüne kabızlık sorunu yaşıyorum.

  1. Asistan

   merhaba makat içinde ise anaskop muayenesi gerekir siğiller gözle görülmeden tedavi edilmez mutlaka bir makat hastalıkları uzmanına muayene olmalısınız detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz 02163570002

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Disclaimer (Feragatname) Bu sitede yer alan bilgiler tüm insanlarda aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle yaşadığınız sorunun kesin teşhisi, uygulanacak olan tedavi, süreci ve sonrasında yaşanabilecek durumları öğrenmek için mutlaka doktorunuza muayene olmalısınız.